spenianie mleka do kawy

Spieniacz do mleka – fantastyczne i bardzo poręczne urządzenie

Pyszne i aromatyczne kawy w zaciszu własnego domu to marzenie większości prawdziwych miłośników kawy. Niestety nie każdego stać na profesjonalny ekspres do kawy, który bez problemu przygotuje wszystkie najpopularniejsze napoje kawowe – niektórzy muszą radzić sobie bez tego, jeśli chcą napić się pysznej kawy. Tutaj z pomocą przychodzi małe urządzenie zwane pieniaczem.

Co to jest spieniacz do kawy?

elektryczny spieniacz do mleka
elektryczny spieniacz do mleka w kolorze białym

Spieniacz do mleka dostępny na www.swiezopalona.pl  można kupić w praktycznie każdym sklepie oferującym sprzęt AGD. Można poszukać go zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internatowych, a także na portalach aukcyjnych. Spieniacz jest dość małym, ręcznym urządzeniem, które działa na baterie akumulatorowe. Jego głównym zadaniem jest odpowiednie spienienie mleka w taki sposób, aby nadać całemu napojowi lekkości i delikatności. Spieniacze można spotkać w bardzo różnych kolorach i mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów, jednak do najpopularniejszych modeli należą te metalowe.

Prawdziwe cappuccino musi mieć spienione mleko

Spieniacz idealnie przydaje się w momencie, kiedy chcemy poczęstować gości smacznym i aromatycznym cappuccino, lub sami mamy ochotę na filiżankę aromatycznej kawy. Cappuccino wiele osób pija również do śniadania w do popołudniowego, poobiedniego deseru. Należy pamiętać, że cappuccino wykonuje się na bazie espresso, czyli bardzo mocnego naparu z kawy, do którego dodaje się spienione mleko. Najlepiej jest wcześniej przygotować sobie dość dużą filiżankę i wlać do niej gorącej wody. Po chwili wodę można wylać – dzięki temu ceramika będzie dłużej trzymała ciepło. Do filiżanki wlewamy espresso, a do garnka mleko, które podgrzewamy na piecu. Następnie w garnku należy umieścić spieniacz do mleka i go uruchomić. Należy energicznie potrząsać końcówką w górę i w dół, aby uzyskać lekką i delikatną konsystencję mleka. Tak przygotowane mleko wlewamy do przygotowanej wcześniej filiżanki z kawą i cieszymy się pysznym i niepowtarzalnym smakiem kawy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *