jaki wybrać młynek do kawy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze młynka do kawy?

Od pewnego czasu można w naszym kraju zaobserwować wzrost zainteresowania konsumentów kawą dobrych gatunków. Już dawno do lamusa odeszły czasy, gdy na sklepowych półkach dostępny był jeden rodzaj kawy ziarnistej. Kolejnym etapem był szał na kawę rozpuszczalną – na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku był to swoisty synonim luksusu. Obecnie, w czasach gdy na wyciągnięcie ręki dostępne są różne gatunki kawy ziarnistej powraca zainteresowanie tym rodzajem kawy. Każdy miłośnik kawy ziarnistej doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu jest dobry młynek do kawy. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Młynek do kawy – tradycyjny czy elektryczny

młynek do kawy firmy bodumWiększość osób, jeszcze z dzieciństwa pamięta drewniane młynki z korbką, które służyły zarówno do mielenia kawy jak i do mielenia pieprzu. Następnie przyszła rewolucja i pojawiły się młynki elektryczne, które znacznie usprawniły proces mielenia kawy. W czasach obecnych również o wiele lepszą inwestycją jest elektryczny młynek do kawy, który umożliwia dokładniejsze zmielenie ziaren, przez co kawa o wiele lepiej się parzy.

Na co zwrócić uwagę wybierając młynek do kawy?

Najważniejszą kwestią jest w tym przypadku jakość wykonania urządzenia. Jeżeli na pierwszy rzut oka widać, że młynek jest lichej jakości, to lepiej wybrać inny model. Duże znaczenie w tym przypadku ma również częstotliwość z jaką młynek będzie używany. Jeżeli planuje się go używać codziennie lub częściej, to urządzenie za kilkadziesiąt złotych nie będzie najlepszym rozwiązaniem – słabe części szybko ulegną zużyciu. Wytrawni kawosze najczęściej inwestują w ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem, jednak jest to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *